Strona Główna01.07.2022
Nawigacja
MENU STRONY
  Strona Główna
  Zarząd
  Historia
  Statut
  Galeria
  "Pokrewne" strony
  Szukaj
  Kontakt
  Przewodnik Dawcy
  Archiwum
  Донор крови

Podaruj 1%
Życzenia Świąteczne
Zbiórka krwi przy Parafii pw. NMP KP
Ogólnopolskie podsumowanie VII edycji Ognistego Ratownika
 22 lutego 2013 r. w siedzibie Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania VII edycji Programu „Strażacy w honorowym Krwiodawstwie Ognisty Ratownik –Gorąca Krew”.
Apel o krew dla Jagódki

Niespełna 1,5-roczna Jagódka Noszczyńska zmaga się od ROKU z ostrą białaczką szpikową typu M4. Organizowane były już dla niej zbiórki krwi oraz w lipcu 2012 Dzień Dawcy Szpiku. Malutka miała spokój przez ostatnie pół roku - remisja choroby - super wszyscy byli szczęśliwi... Niestety wczoraj potwierdził się najgorszy scenariusz.. wznowa choroby!!! Przeszczep jest konieczny... a na dzień dzisiejszy Jagę ratuje przetaczanie krwi!!!

Prośba do Was... jeśli będziecie oddawać krew, poproście o wystawienie zaświadczenia... dla "Jagoda Noszczyńska, Hematologia Dziecięca UCK Gdańsk"! Jagódka ma grupę 0 Rh+.. ale każde zaświadczenie jest ważne!

Skany zaświadczeń proszę przesyłać: joanna.noe@wp.pl lub rzepcia@interia.pl

Strażacka zbiórka krwi
Życzenia
Uroczystość z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK

 19 listopada 2012 r. o godz. 13.30 w świetlicy Komendy Miejskiej PSP w Gdyni odbyło się podsumowanie Strażackiego Klubu HDK z okazji Dni Krwiodawstwa. Spotkanie swoją obecnością uświetniło wielu znamienitych gości. Oprócz gospodarza spotkania Komendanta Miejskiego PSP w Gdyni st. bryg. Krzysztofa Markiewicza na spotkanie w licznym gronie stawili się przedstawiciele trójmiejskich klubów krwiodawców, władz PCK w Gdańsku oraz zaproszeni goście. Po przywitaniu gości przez Prezesa Strażackiego głos zabrał Marcin Nowak, który przedstawił krótkie sprawozdanie z działalności Klubu w 2012 r.

Następnie odbyła się najmilsza cześć uroczystości czyli wręczenie odznaczeń, podziękowań i wyróżnień członkom klubów, zaproszonym gościom jak i osobom i instytucjom wspierających działalność obu klubów.

Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi PCK st. II:

- Rewa Roman.

 Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi PCK st. III:

- Kaczmarczyk Kazimierz,

- Skocki Ireneusz,

- Czamajło Tomasz.

Oznaką Honorową „Za zasługi dla Krwiodawstwa w Policji”

Złotą:

- Robakowski Kazimierz.

Srebrną:

- Kaczmarczyk Kazimierz,

- Richert Tomasz.

Brązową:

- Borowski Waldemar,

- Buczko Paweł,

- Burda Paweł. 

Po odznaczeniach i wyróżnieniach nadszedł czas na przemówienia i składanie świątecznych życzeń

Po oficjalnych uroczystościach wszyscy gości w miłej atmosferze rozmawiali, rozkoszując się smakiem pączków dostarczonych na uroczystość przez zaprzyjaźniona cukiernię Pączuś.

Zdjęcia z podsumowania w galerii. (fot. Adam Kaczmarek)
Niedzielna zbiórka krwi

W niedzielę 18 listopada w ramach akcji „OGNISTY RATOWNIK GORĄCA KREW” w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Gdynia ul. Świętojańska odbył się ambulansowy pobór krwi. Do rejestracji zgłosiło się 30 osób chcące oddać krew, a oddało 27 co daje łącznie 12 150 ml krwi. Podczas zbiórki była możliwość zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku Fundacji DKMS. Dziękujemy krwiodawcom za oddana krew. Podczas 4 zbiórek w 2012 roku zebrano ponad 38 litrów krwi.

Zapraszamy na kolejne zbiórki krwi w 2013 roku, które odbędą się 24 marca, 26 maja, 28 lipca, 29 września.

 


Zbiórka krwi w Redzie

W niedzielę 28 października odbył się ambulansowy pobór krwi przy Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Do rejestracji zgłosiło się 22 osoby chcące oddać krew, a oddało 19 co daje łącznie 8 550 ml krwi. Podczas zbiórki była możliwość zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku Fundacji DKMS. Dziękujemy krwiodawcom za oddana krew. Podczas 4 zbiórek w 2012 roku zebrano prawie 41 litrów krwi.

Zapraszamy na kolejne zbiórki krwi w 2013 roku, które odbędą się 14 kwietnia, 9 czerwca, 11 sierpnia, 20 października.

Strażacka zbiórka krwi

 W piątek 19 października odbył się ambulansowy pobór krwi przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Do rejestracji zgłosiło się 24 osoby chcące oddać krew, a oddało 20 co daje łącznie 9 000 ml krwi. Podczas zbiórki była możliwość zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku Fundacji DKMS. Dziękujemy krwiodawcom za oddana krew. W 2012 roku podczas 4 zbiórek przy Komendzie zebrano ponad 43 litry krwi.


Zapraszamy na kolejne zbiórki krwi w 2013 roku, które odbędą się 18 stycznia, 19 kwietnia, 19 lipca, 18 października.

Zdjęcia ze zbiórki w galerii.

Zbiorka krwi w Redzie

 W niedzielę 26 sierpnia odbył się ambulansowy pobór krwi przy Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie. Do rejestracji zgłosiło się 33 osoby chcące oddać krew, a oddało 26 co daje łącznie 11 700 ml krwi. Podczas zbiórki była możliwość zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku Fundacji DKMS. Dziękujemy krwiodawcom za oddana krew i zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi, która odbędzie się 21 października 2012 r.

Zdjęcia ze zbiórki w galerii.

Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Sponsorzy
Zegar & Kalendarz
Ankieta
Co myślisz oddając krew?

Uratuję komuś życie.

Mam mieszane myśli.

Będe miał dzień wolny od pracy.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Powered by

Aero X Theme1719054 Unikalnych wizyt