Strona Główna04.12.2021
Nawigacja
MENU STRONY
  Strona Główna
  Zarząd
  Historia
  Statut
  Galeria
  "Pokrewne" strony
  Szukaj
  Kontakt
  Przewodnik Dawcy
  Archiwum
  Донор крови

Podaruj 1%
Zabezpieczenie "Maratonu Solidarności"

 W dniu 15 sierpnia członkowie naszego Klubu brali udział w zabezpieczeniu ulic Gdyni i Sopotu podczas maratonu "Solidarności". Wśród członków znaleźli się: Piekarska Małgorzata, Borowski Waldemar, Burda Paweł, Nowak Marcin, Buczko Paweł, Prena Sławomir i Gil Paweł. Dziękujemy wolontariuszom za poświęcony czas w dniu święta oraz za sprawne zabezpieczenia trasy maratonu.

Zdjęcia z zabezpieczenia w galerii.

Niedzielna zbiórka krwi

 W niedzielę 12.08.2012 r. w godz. 10.00 – 13.30 odbył się ambulansowy pobór krwi przy Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni. Do rejestracji zgłosiło się 30 osób z czego krew oddało 22. Łącznie zebrano 9 900 ml krwi. Akcję oprócz krwiodawców i wolontariuszy zaszczycili swoją obecnością: Honorowy Prezes Miejskiego Klubu HDK Ryszard Woliński, Prezes Klubu HDK przy Stoczni Gdynia Julian Michaś oraz przedstawiciel Klubu HDK przy PKT Andrzej Blok. Dziękujemy krwiodawcom za dar serca oraz wszystkim, którzy pomagali podczas całej zbiórki.

Kolejna zbiórka krwi odbędzie się 18 listopada.

Zdjęcia ze zbiórki w galerii.

Zbiórka krwi połączona z rejestracją potencjalnych dawców szpiku

 W piątek 20 lipca 2012 r. w godz. 8.30 – 13.00 odbył się ambulansowy pobór krwi. Akcja odbyła się przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Zarejestrowano 41 osób z czego 30 oddało 13 500 ml krwi. Podczas zbiórki można była zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w Fundacji DKMS. Dziękujemy krwiodawcom za oddaną krew oraz wolontariuszom za pomoc podczas akcji.

Zdjęcia ze zbiórki na portalu PULS GDYNI.

Zbiórka krwi z okazji Dni Redy

 W niedzielę 17 czerwca przy Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Redzie obył się ambulansowy pobór krwi z okazji Dni Redy. Współorganizatorem zbiórki był Klub HDK PCK z Wejherowa. Do rejestracji zgłosiło się 28 osób z czego 25 oddało krew - zebrano 11 250 ml krwi.

Wśród oddających krew znalazł się Burmistrz Redy Pan Krzysztof Krzemiński. Wszyscy, którzy w tym dniu oddali krew dostali na pamiątkę Talara Redzkiego - okolicznościową monetę z okazji jubileuszu 45-lecia nadania praw miejskich Redzie.

Dziękujemy krwiodawcom za dar serca jakim jest krew, wolontariuszom za pomoc podczas zbiórki oraz Burmistrzowi za gadżety dla oddających.

Zdjęcia ze zbiórki w galerii.
Krwiodawcy odznaczeni podczas obchodów Dnia Strażaka

 W poniedziałek 28 maja br. podczas gdyńskich obchodów Dnia Strażaka wyróżniono osoby, które zasłużyły się dla krwiodawstwa KM PSP w Gdyni. Na uroczystość zostali zaproszeni m.in. Prezes Pomorskiego Zarządu Okręgowego PCK pani Marzena Dobrowolska oraz Prezes Policyjnego Klubu HDK PCK asp. Krzysztof Wasilewski.

 • Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został Sekretarz Strażackiego Klubu HDK mł. kpt. Marcin Nowak.
 • Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi stopnia I odznaczony został mł. kpt. Paweł Buczko.
 • Okolicznościowym ryngrafem z okazji XX-lecia PSP wyróżniona została Prezes PZO PCK pani Marzena Dobrowolska.

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym osobom gratulujemy.


Zdjęcia z uroczystości w galerii (fot. Danuta Nowak, asp. Krzysztof Wirkus).

Zbiórka krwi i rejestr potencjalnych dawców szpiku w ZWE nr 1
  
Podsumowanie zbiórki krwi w Parafii Matki Boskiej Różańcowej

 W niedzielę  20 maja Policyjny i Strażacki Klub HDK organizował ambulansowy pobór krwi. Zbiórka odbyła się w godz. 9.00 - 13.30 w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Gdyni Demptowie, ul. Chabrowa. Do rejestracji zgłosiło się 18 osb z czego 15 oddało krew. W sumie zebrano 6 750 ml krwi. Dziękujemy gospodarzowi za miłą atmosferę podczas zbiórki, a krwiodawcom za dar serca jakim jest krew.

  

Zdjęcia ze zbiórki w galerii .

Niedzielna zbiórka krwi w Parafii pw. NMP KP

 W niedzielę 13 maja Strażacki Klub HDK PCK w Gdyni organizował ambulansowy pobór krwi przy Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni. Do rejestracji zgłosiło się 29 osób, a oddało 18 co daje 8 100 ml krwi. Dziękujemy krwiodawcom za dar serca, wolontariuszom za pomoc podczas zbiórki.

Kolejne ambulansowe zbiórki krwi w 2012 r. przy Kościele: 12 sierpnia i 18 listopada. Wszystkie te zbiórki odbędą się w niedzielę w godz. 10.00-13.30. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia ze zbiórki w galerii.

Ognista zbiórka przy Komendzie

 W piątek 20 kwietnia Strażacki Klub HDK PCK w Gdyni organizował ambulansowy pobór krwi w ramach ogólnopolskiego programu „OGNISTY RATOWNIK GORĄCA KREW”. Do rejestracji zgłosiło się 28 osób do oddania, a oddało 22 co daje 9 900 ml krwi. Dziękujemy krwiodawcom za dar serca, wolontariuszom za pomoc podczas zbiorki oraz cukierni „Pączuś” za tradycyjne osłodzenie akcji.

Zbiórki w 2012 roku.

W roku 2012 zaplanowane są jeszcze dwie ambulansowe zbiorki krwi przy Komendzie: 20 lipca i 19 października. Wszystkie te zbiórki odbędą się w piątki w godz. 8.30-13.00. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia ze zbiórki w galerii. (fot. Ireneusz Martyn)

Niedzielna zbiórka krwi w Redzie

 W niedziele 18 marca w godz. 9.30-13.00 przy Kościele pw. Św. Antoniego w Redzie, ul. F. Fenikowskiego 4, odbył się ambulansowy pobór krwi. Podczas akcji zarejestrowało 29 osób, lecz oddało ją 21 co dało 9 450 ml krwi. Dziękujemy krwiodawcom za oddana krew i oraz wolontariuszom za pomoc podczas zbiórki.

Zdjęcia ze zbiórki w galerii.

OGNISTY RATOWNIK GORĄCA KREW - pierwsze miejsce w woj. pomorskim

 23 lutego 2012 roku w siedzibie Pomorskiego Zarządu Okręgowego PCK odbyło się podsumowanie VI edycji programu „OGNISTY RATOWNIK GORĄCA KREW” województwa pomorskiego. Podczas tej edycji udało się zebrać ponad 383 litry krwi, z czego gdyńscy strażacy zebrali ponad 276, co dało im I miejsce jako najaktywniejsza Komenda PSP. Najaktywniejszym strażakiem-krwiodawcą województwa pomorskiego trzeci raz z rzędu został Prezes działającego przy Gdyńskiej Komendzie klubu krwiodawców mł. kpt. Paweł Gil. Należy nadmienić, że Komenda Miejska PSP w Gdyni trzy edycje z rzędu wygrała w Polsce jako najaktywniejsza Komenda PSP. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, wolontariuszom oraz sponsorom za wspieranie w VI edycji. Gratulujemy kolegom z Gdańska i Sopotu za zajęcie wysokich miejsc. Zapraszamy wszystkich do wspierania w nowej już VII edycji Ognistego Ratownika.

W kategorii I – Najaktywniejsza Jednostka PSP:

 • I miejsce zajęła Komenda Miejska PSP w Gdyni,

 • II miejsce zajęła Komenda Powiatowa PSP w Człuchowie,

 • III miejsce zajęła Komenda Miejska PSP w Sopocie.

 

W kategorii II – Najaktywniejsza Jednostka OSP:

 • I miejsce zajęła – OSP w Suminie,

 • II miejsce zajęła – OSP w Trzcianie,

 • III miejsce zajęła – OSP Wolental.

 

W kategorii III – Najaktywniejsza JRG:

 • I miejsce zajęła - JRG PSP Nr 1 w Słupsku,

 • II miejsca zajęli: JRG PSP Nr 2 w Miastku, JRG PSP Nr 3 w Ustce,

 • III miejsce – zajęła JRG PSP Nr 2 w Gdańsku.

 

 

W kategorii IV – Najaktywniejszy Strażak Indywidualny:

 • I miejsce zajął: Paweł Gil – z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni,

 • II miejsce zajął: Sylwester Kochanowicz – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Gdańsku,

 • III miejsca zajęli: Arkadiusz Medwid – z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Słupsku, Jan Szachta – z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suminie.

Zdjęcia z podsumowania w galerii.

Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Sponsorzy
Zegar & Kalendarz
Ankieta
Co myślisz oddając krew?

Uratuję komuś życie.

Mam mieszane myśli.

Będe miał dzień wolny od pracy.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?

Powered by

Aero X Theme1565540 Unikalnych wizyt